Co słychać u Naszych Mistrzów?

Wakacyjny i letni czas wcale nie oznacza przerwy od zawodów, turniejów czy treningów. Dzisiaj przenosimy się na trasę Survival Race i do włoskiego akwenu.

,,Przeżyłem''
Sportowcy z reguły preferują mocno aktywny odpoczynek. Część z niech jednak lubi mocniej pojechać po bandzie. 25-26 czerwca 2022 odbył się jeden z najbardziej wymagających biegów typu OCR – Survival Race!
Naszych Mistrzów reprezentowali: Alex Marchewka i Alex Raczkowski.
Oboje pokonali dystans 6km i trzydzieści różnych przeszkód. Dla Alexa Raczkowskiego był to debiut w tego typu biegach, a jego stwierdzenie „przeżyłem” – wcale nie było na wyrost.
Dla Alex Marcewki, takie zmagania to chleb powszedni! Weteranka Survival Race jako jedyna kobieta, pokonała całą trasę 6km Fali Legend w całości! Jej wyczyn jest tym bardziej spektakularny, że Alex niedawno przechodziła skomplikowaną operację rekonstrukcji więzadeł w kolanie, a w serii Legend wszystkie przeszkody należy pokonać bez pomocy innych uczestników fali.
Dwa Alexy zapowiadają powrót na trasę Survival Race za rok! Teraz przyszedł czas na wyciągnięcie wniosków, wznowienie cyklu treningowego i poprawienia osiągów.

Spełniać marzenia

Rosnące upały zmuszają nas do poszukiwania sposobów na ochłodę. Oczywiście najlepszą metodą jest schłodzenie się w jakimś akwenie. Z tego samego założenia wyszedł Michał Polak, który postanowił przy okazji chłodzenia się, zdobyć kilka medali. Michał postawił na włoską bryzę podczas zawodów One Hour Classic, podczas których zdobył aż dwa srebrne krążki w kategorii U20!
Poslki zawodnik po powrocie z Włoch spakował się i pojechał do Chorwacji na pierwsze zawodu mistrzostw świata, PWA World Tour. - To naprawdę niesamowite uczucie, jak staję się częścią czegoś, o czym marzyłem od lat - pisał o swoim starcie w Chorwacji, gdzie wywalczył 22. miejsce.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!